Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Емотивната реакција на детенце кога мајка му ќе му го купи првиот велосипед

ВИДЕО: Емотивната реакција на детенце кога мајка му ќе му го купи првиот велосипед

Детенце не можеше да си ги задржи солзите кога го доби првиот велосипед во животот.

Неговата мајка конечно можела да си дозволи да му го купи овој подарок на синот. Претходно, срцето ѝ се кршело секојпат кога тој барал другарите да му го позајмат нивниот велосипед за да се повози.

„Најголемиот сон на мојот син беше да има свој велосипед. Мене, како мајка, срцето ме болеше кога гледав како син ми постојано ги моли другарчињата да му го позајмат велосипедот“ – рекла таа.

Погледнете ја емотивната реакција на момчето:

@goodnewscorrespondent

SON'S EMOTIONAL REACTION WHEN HIS MOTHER SURPRISES HIM WITH HIS FIRST BICYCLE: "My son's biggest dream has been to have a bicycle of his own. And for me, as a mom, my heart hurt so much to see my son constantly asking his friends to borrow a bicycle"

♬ original sound - Good News Correspondent

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.