Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Глуво момче за првпат ги слуша гласовите на мама, тато и дада со помош на слушно помагало

ВИДЕО: Глуво момче за првпат ги слуша гласовите на мама, тато и дада со помош на слушно помагало

Глуво момче го доби своето прво слушно помагало. На 4-годишниот Сојер му беше ставен кохлеарен имплант и сега конечно може да слуша.

Видеото, во кое детенцето за првпат ги слуша гласовите на мајката, таткото и сестричката, ќе ви пробуди позитивни емоции.

„Те сакам“ – му вели неговата сестричка додека си ги бриши солзите од под очите.

На Сојер му бил дијагностициран Пендред синдром и не можел да слуша уште од неговото раѓање.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.