„Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат
Почетна » Забава » Видео » „Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат

„Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат

„Верувај во љубов, верувај во Божиќ, верувај во себе“ – е пораката која Erste Group ја пренесува преку овогодишната божиќна реклама.

Во видеото се прикажани пчелички кои не знаат дека можат да летаат, бидејќи од мали ги учат дека нивните крилја не можат да им го крепат големото тело. Крајот на видеото покажува дека ништо не е невозможно кога силно веруваш со себе.

„Долго време, пчелите веруваа дека нивните крилја се премали за да ги носат нивните тела. Сè додека еден ден...“ – пишуваат од компанијата.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18508 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?