„Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат
Почетна » Забава » Видео » „Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат

„Верувај во љубов, верувај во Божиќ“: Слатка празнична реклама за пчелички кои се вљубуваат

„Верувај во љубов, верувај во Божиќ, верувај во себе“ – е пораката која Erste Group ја пренесува преку овогодишната божиќна реклама.

Во видеото се прикажани пчелички кои не знаат дека можат да летаат, бидејќи од мали ги учат дека нивните крилја не можат да им го крепат големото тело. Крајот на видеото покажува дека ништо не е невозможно кога силно веруваш со себе.

„Долго време, пчелите веруваа дека нивните крилја се премали за да ги носат нивните тела. Сè додека еден ден...“ – пишуваат од компанијата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3467 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.