Брачни партнери добија прекрасно изненадување за 67-годишнината и беа трогнати до солзи
Почетна » Забава » Видео » Брачни партнери добија прекрасно изненадување за 67-годишнината и беа трогнати до солзи

Брачни партнери добија прекрасно изненадување за 67-годишнината и беа трогнати до солзи

Луис и Мари добија изненадување од своето семејство кое ги трогна до солзи.

Како подарок од нивните деца, среќните партнери за 67-годишнината од бракот уживаа слушајќи прекрасна изведба на виолина во градината на семејниот дом.

Мери и Луис се запознале кога таа имала 15 години и свирела виолина во оркестар, па поради тоа ова, бил многу емотивен момент за нив. „Тој ја носеше на пробите и седеше во публиката и слушаше“ – велат нивните роднини.

Музичарот започнал со „Can't Help Falling In Love“ од Елвис Присли.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10518 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.