Божиќно видео кое ќе ги трогне сите кои мечтаат да поминат уште еден празник со некој кој не е на овој свет
Почетна » Забава » Видео » Божиќно видео кое ќе ги трогне сите кои мечтаат да поминат уште еден празник со некој кој не е на овој свет

Божиќно видео кое ќе ги трогне сите кои мечтаат да поминат уште еден празник со некој кој не е на овој свет

Емотивно видео ќе го растрепери срцето на секој кој посакува да помине барем уште еден ден со личност која не е меѓу нас.

Снимката следи млад маж додека тој нетрпеливо ги одбројува деновите до Божиќ. Набрзо станува јасно и зошто – тој едвај чека да слушне аудио порака од покојната мајка.

Пред да почине, грижливата мајка снимила повеќе касети со пораки за саканиот син. Последната порака од неа тој ја слуша додека солзи навираат во неговите очи.

Со оглед на тоа што во божиќните реклами се вложуваат милиони евра, многумина се едногласни дека кога идејата е брилијантна, буџетот за продукција е неважен.

Видео

„Љубовта е подарок кој трае вечно“ е пораката на видеото кое го снимил Фил Бистал пред неколку години.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?