Божиќна реклама за татко кој глуми дека е Дедо Мраз за да ѝ ги дознае и исполни желбите на ќеркичката
Почетна » Забава » Видео » Божиќна реклама за татко кој глуми дека е Дедо Мраз за да ѝ ги дознае и исполни желбите на ќеркичката

Божиќна реклама за татко кој глуми дека е Дедо Мраз за да ѝ ги дознае и исполни желбите на ќеркичката

Божиќната реклама на „Bouygues Telecom“ ќе ве насмее, а истовремено и разнежни.

Во видеозаписот, прикажан е татко кој долго време глуми дека е Дедо Мраз за да ги дознае новогодишните желби на својата ќеркичка.

Малото девојче постојано му се јавува на телефон, а тој ниту еднаш не пропушта да одговори на повиците, без разлика дали е на деловен состанок или треба да излезе на снегот по куси ракави.

„Најубавите подароци се оние кои ги споделуваме“ – порачуваат од француската компанија на крајот на видеото.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3635 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?