Божиќна реклама за моќта на малите добри дела и важноста да им помагаме на старите лица
Почетна » Забава » Видео » Божиќна реклама за моќта на малите добри дела и важноста да им помагаме на старите лица

Божиќна реклама за моќта на малите добри дела и важноста да им помагаме на старите лица

Празничното видео на Woodie топли срца и ја покажува моќта на малите добри дела.

Во него е прикажана старица која на секое излегување од дома се мачи да ја затвори портата, затоа што нема кој да ѝ ја поправи. Непосредно пред празниците, ќе добие изненадување од млад сосед.

„Ако некогаш постоел Божиќ во кој требало да се грижиме едни за други, тоа е овој. Со задоволство ја споделуваме нашата божиќна реклама која раскажува приказна како еден едноставен гест на хаусмајсторство станува прекрасен гест на љубезност од еден сосед за друг“ – пишува во описот на видеото.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.