Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога дознава дека ќе оди во Дизниленд ќе ви го разубави денот
Почетна » Забава » Видео » Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога дознава дека ќе оди во Дизниленд ќе ви го разубави денот

Блика од радост: Реакцијата на момче со Даунов синдром кога дознава дека ќе оди во Дизниленд ќе ви го разубави денот

Неизмерна радост се чита на лицето на момче кое дознава дека ќе оди во Дизниленд. Видеото од среќниот момент го објави неговата мајка Алетија и веднаш стана вирален хит, а многумина побрзаа да искоментираат дека им го разубавило денот.

Алекс, кој има Даунов синдром, имаше можност да ужива во забавниот парк, а многу од вработените се потрудија да му го направат патувањето уште понезаборавно.

Алекс Алекс Алекс Алекс Алекс

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9496 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.