Бебенце со проблеми со слухот се смее наглас кога ќе го слушне гласот на сестричката со помош на помагало
Почетна » Забава » Видео » Бебенце со проблеми со слухот се смее наглас кога ќе го слушне гласот на сестричката со помош на помагало

Бебенце со проблеми со слухот се смее наглас кога ќе го слушне гласот на сестричката со помош на помагало

Бебенце стана хит на интернет откако го доби своето прво слушно помагало.

Малата Скарлет била родена три месеци предвреме и поради стомачна инфекција, морала да прима антибиотици, кои пак значително ѝ го влошиле слухот. Нејзиниот живот зачително се променил откако на 11 месеци го добила првиот апарат за слушање.

Реакцијата на Скарлет кога со помагалото ќе го слушне гласот на поголемата сестра е скапоцена. Нејзината насмевка ќе ви го стопли срцето:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?