Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

За тело како на танчарка: Пилатес тренинг со Џулиен Хаф и блогерката Кејси Хо
Џулиен Хаф и Кејси Хо

Блогерката Кејси Хо ја покани Џулиен Хаф да ѝ биде придружба во најновото фитнес видео...

15-минутен тренинг за тенка половина и заоблен задник
Клои Тинг

Заборавете на изговорот „немам време“. Доволно е да инвестирате само 15 минути дневно во обликување...

 
ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс
Џулиен Мајклс

Џулиен Мајклс е „виновна“ за трансформирањето на бројни фигури. Успешната инструкторка не го таи...

 
Без фитнес опрема: Вежби за зацврстување на целото тело од блогерката Каролин Даур
Каролин Даур

Каролин Даур покажа како ја одржува својата витка фигура. Познатата германска модна блогерка сподели...

 
ВИДЕО: 30-минутен кардио тренинг за топење на калории
Рејчел Гулота

Новогодишните и божиќните празници вообичаено ни влијаат негативно на фигурата, бидејќи уживањето...

 
Месечева (лунарна) диета 2021
Месечева диета

Дознајте што претставува популарната месечева диета и кога можете да ја практикувате во текот на 2021 година.

 
Домашни тренинзи: Вежби за цврст и подигнат задник од фитнес ѕвездата Ешли Џордан
Ешли Џордан

Сакате обликуван и подигнат задник? Инспирирајте се од тренинзите на фитнес ѕвездата Ешли Џордан.

 
ВИДЕО: Вежби за тонирање на целото тело со Катарина Ивановска
Катарина Ивановска

Катарина Ивановска активно тренира за да го одржува своето тело во фит...

 
Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело
Наташа

Со влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, многумина повторно...

 
ВИДЕО: 15-минутен тренинг за целото тело од Трејси Андерсон која обликува многу холивудски ѕвезди
Трејси Андерсон

Фитнес гуруто Трејси Андерсон сними 15-минутен тренинг со вежби кои можете да ги практикувате во домашни...

   
Страница 4 од 25

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.