Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Месечева (лунарна) диета 2022
Месечева диета

Дознајте што претставува популарната месечева диета и кога можете да ја практикувате во текот на 2022 година.

35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело
Никол Мекфирсон

Никол Мекфирсон ќе ве мотивира се раздвижите и да го зацврстите телото со пилатес тренинг.

 
ВИДЕО: 5 летни тренинзи за супер фит тело
Action Jacquelyn

Сакате да ја разнообразите вашата рутина за вежбање или допрва влегувате во трката за фит тело? Action Jacquelyn со динамични...

 
ВИДЕО: Тренинг за стегнати нозе од ангелите Жозефин Скривер и Џасмин Тукс
Жозефин Скривер и Џасмин Тукс

Жозефин Скривер и Џасмин Тукс, кои беа дел од последната генерација ангели на Victoria’s Secret...

 
ВИДЕО: 8-минутен тренинг за рамен и тониран стомак
Сели Кларк

Сели Кларк креираше краток, но ефективен тренинг кој ги таргетира стомачните мускули.

 
ВИДЕО: Вежби за обликуван задник и тонирани стомачни мускули од фитнес блогерката Ана
Ана

Копнеете да го доведете телото во фит форма? Ана, која стои зад Instagram профилот...

 
ВИДЕО: 15-минутни вежби за подигнување на задникот за кои не ви е потребна опрема
Лили Сабри

Лили Сабри, која себеси се нарекува „Забавната девојка која вежба“, покажува вежби со кои за 14 дена...

 
Краток интензивен тренинг за топење калории од фитнес ѕвездата Памела Рајф
Памела Рајф

Фитнес ѕвездата Памела Рајф предлага нов високо интензивен тренинг, кој иако трае...

 
15-минутни вежби за фигура „песочен часовник“
Мери Браун

Тенок струк и заоблен задник е фитнес целта на многу од нас. А за да ја достигнете привлечната фигура...

 
7 совети за намалување на мастите во телото од личен тренер кој успешно трансформира фигури
Анџули Мек

Личен тренер споделува совети кои ќе ви помогнат да го забрзате процесот на намалување на мастите на телото и да ослабите.

   
Страница 3 од 25

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.