Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

ВИДЕО: 30-минутни кардио вежби за намалување на масти
Натали Вајт

Натали Вајт ве води низ 30-минутен тренинг кој ќе ви помогне да ги согорите несаканите масти...

Без изговори: 20-минутен тренинг за топење масти за почетници
MadFit

Нашата фантазија може да биде мошне „плодна“ кога станува збор за смислување на изговори за...

 
ВИДЕО: 20-минутен тренинг за тонирање на целото тело од фитнес ѕвездата Клои Тинг
Клои Тинг

Популарната јутјуберка Клои Тинг подготви краток тренинг кој ги активира мускулите на целото тело...

 
Здрава ужина: Јогурт „барови“ со овошје
Јогурт барови

Секој од нас има моменти кога посакува да касне нешто благо помеѓу главните оброци...

 
Ефективен домашен тренинг: 30-минутни кардио вежби без фитнес опрема
Ана

Зголемувањето на температурите ни сигнализира да започнеме понапорно да работиме на тонирање...

 
Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседите
Вивиен Адо

Вивиен Адо им помага на своите следбеници да вежбаат дома без притоа да им прават врева...

 
ВИДЕО: 20-минутен кардио тренинг за согорување на масти
Софи

Фитнес блогерката Софи нè мотивира да бидеме активни. Девојката, која е позната по профилите...

 
ВИДЕО: Ефикасен пилатес тренинг за цврсти раце и стомачни мускули
Сане Влое

За само 25 минути, без скокање и интензивни движења, можете да ги зајакнете мускулите на рацете и стомакот со домашен пилатес тренинг.

 
15-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело без многу потење
Памела Рaјф

Фитнес ѕвездата Памела Рaјф креираше пилатес рутина со која релаксирано ќе се движите кон целта за завидна вита фигура.

 
Месечева (лунарна) диета 2022
Месечева диета

Дознајте што претставува популарната месечева диета и кога можете да ја практикувате во текот на 2022 година.

   
Страница 2 од 25

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.