Диети и фитнес | 19
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Тае Бо
Тае Бо

Тае Бо е уникатна комбинација од Тае Квон До, бокс, карате и аеробик, создадена од неверојатниот Били Бленкс.

Диетата и фитнесот на Меган Фокс
Меган Фокс

Убавата актерка е многу внимателна кога е во прашање нејзината диета. Таа е обожавателка на јајцата...

 
Седумдневната диета
Седумдневна диета

Ако правилно се придржувате кон овој режим на исхрана можете да загубите до 7 килограми за 7 дена.

 
Зачувајте ги килограмите по завршувањето на диетата
Жена на вага

Да, точно е дека со помош на диета се губат килограми, но што се случува откако ќе престанете да...

 
Вовед во пилатес
Пилатес

Пилатес е фитнес систем, создаден од Џозеф Пилатес во почетокот на 20-тите години во Германија. Тој претставува...

 
Диетата South Beach
Диетата Јужна плажа

Диетата South Beach (Јужна плажа) е режим на исхрана за брзо слабеење и подобрување на здравјето. Оваа диета...

 
Диетата и фитнесот на Ријана
Ријана

Диетата на Ријана содржи многу малку јаглехидрати. Таа ги исфрлува од својата исхрана лебот и тестенините.

 
Диетата „Зона“
Диетата Зона

За да влезете „во зоната“, 40% од калориите на секој оброк треба да бидат јаглехидрати, 30% протеини и 30% масти.

 
Подгответе се за диета
Изберете ја здравата храна

Ако сакате да започнете некоја диета и таа да ви донесе резултати, следете ги следниве совети...

 
Што и кога да јадете после вежбање?
Храна за после вежбање

Многу голема заблуда распространета меѓу луѓето е дека не треба да се јаде веднаш после вежбање.

   
Страница 19 од 21

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3562 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.