Диети и фитнес | 10
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

Станете фит за само 15 минути
Вежба за фит тело

Заборавете на изговорот „Немам време“, наполнете се со волја за тонирање и обликување на телото и станете да направите краток...

Интересни експертски совети за цврст и рамен стомак
Жена со рамен стомак

Експертите постојано се во потрага по интересни трикови кои луѓето веднаш ќе ги засакаат и прифатат во своето секојдневие...

 
7 најчести женски изговори за занемарување на диетата и вежбањето
Жена се откажува од диетата

Слабеењето и одржувањето на убава фигура се предизвици со кои не секој решава да се соочи. На многумина им е полесно да си...

 
Вртење на хулахоп – забавно слабеење
Жена врти хулахоп

Вртењето хулахоп не е само детска игра. Зад забавното вртење се крие забавно слабеење. Слично како и скокањето на јаже кое...

 
Фитнесот и диетата на Ким Кардашијан
Фитнес вежба на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан, една од најпопуларните ѕвезди чие лице го гледаме насекаде, не е од селебрити личностите кои велат...

 
8 мали проверени совети за рамен стомак
Жена со рамен стомак

Преку глава ви е да носите широки блузички за да го сокриете стомакот или цела вечер да го вовлекувате навнатре за да го имате...

 
6 правила за слабеење кои НЕ МОРА да ги почитувате
Жена држи диета

Колку повеќе се ограничувате и колку повеќе правила почитувате, толку повеќе сакате да ги прекршите. Тоа е во човечката...

 
8 сигурни начини да согорувате повеќе масти
Жена согорува масти

Вежбате, внимавате на исхраната и забележувате дека вашето тело започнува да се зацврстува. Но, ве мачи „салцето“ кое од страните...

 
10 пилатес вежби со топка за цврсто тело
Пилатес вежба со топка

Пилатес топката е ваш добар пријател ако сакате убаво обликувано тело и тенки елегантни мускули, а вежбањето со неа е...

 
Дуканова диета
Жена држи Дуканова диета

Дукановата диета го освои светот. Благодарение на магичните зборови „Можете да јадете колку што сакате“ и ветувањата за...

   
Страница 10 од 18

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6343 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.