7 вежби со ластик за забрзување на согорувањето на масти
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 7 вежби со ластик за забрзување на согорувањето на масти

7 вежби со ластик за забрзување на согорувањето на масти

Еден мал фитнес реквизит може да направи огромна разлика во ефектот на вежбите кои ги практикувате. Станува збор за ластиците за вежбање, кои ги отежнуваат движењата и со тоа помагаат за побрзо тонирање на мускулите и забрзување на процесот на согорување на масти.

Бек Донан, која работи како личен тренер, создаде серијал вежби со кои ќе го обликувате целото тело, а особено задникот и стомакот.

ВежбиОткако ќе исчекорите наназад и дијагонално со левата нога, повторете го движењето и со десната. Направете 3 серии со по 15 повторувања. ВежбиМагарешките удари со ластик се фантастична вежба за задникот и веднаш ќе почувствувате зацврстување на мускулите. Повторете ја вежбата по 15 пати со секоја нога. Направете вкупно 3 серии. ВежбиИсчекорете налево-надесно 20 пати. Направете 3 серии. ВежбиОваа вежба е многу потешка одошто изгледа. Направете 3 серии со по 20 повторувања. ВежбиПовторете ја вежбата по 15 пати со секоја рака. Направете вкупно 3 серии. Вежби„Возете велосипед“ околу 30-45 секунди. ВежбиНаправете 3 серии со по 20 повторувања на секоја страна.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9551 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.