7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона

7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона

Летото е на прагот. Заборавете на изговорите и вложете напори летната облека да ви стои беспрекорно со тоа што ќе ја обликувате вашата силуета.

Седумте движења кои ги предлага Меган Роап, фитнес инструкторка која работи со ангелите на Victoria's Secret Марта Хант и Елза Хоск, ќе ви помогнат брзо да си го подобрите изгледот.

Користете мали тегови од 1 килограм.

Вежби16 повторувања ВежбиПо 10-12 повторувања на секоја страна ВежбиПо 10-12 повторувања на секоја страна ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.