7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона

7 вежби за обликување на целото тело пред летната сезона

Летото е на прагот. Заборавете на изговорите и вложете напори летната облека да ви стои беспрекорно со тоа што ќе ја обликувате вашата силуета.

Седумте движења кои ги предлага Меган Роап, фитнес инструкторка која работи со ангелите на Victoria's Secret Марта Хант и Елза Хоск, ќе ви помогнат брзо да си го подобрите изгледот.

Користете мали тегови од 1 килограм.

Вежби16 повторувања ВежбиПо 10-12 повторувања на секоја страна ВежбиПо 10-12 повторувања на секоја страна ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии. ВежбиПо 8 повторувања на секоја страна. Направете 3 серии.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?