6 вежби за цврст и подигнат задник од фитнес ѕвездата Аманда Ли
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 6 вежби за цврст и подигнат задник од фитнес ѕвездата Аманда Ли

6 вежби за цврст и подигнат задник од фитнес ѕвездата Аманда Ли

Запознајте ја Аманда Ли, фитнес гуру и пилатес инструктор со два милиони следбеници на Instagram. 29-годишната девојка за кратко време стана вистинска сензација на популарната социјална мрежа.

Аманда Ли Аманда Ли Аманда Ли

Аманда немала секогаш фит тело. Имено, во тинејџерските години таа била слаба и имала само 44 килограми. Сакајќи да ја подобри својата фигура, Ли започнала со напорно вежбање и здрава исхрана. Денес таа е фитнес идол на илјадници девојки ширум светот.

„Нема ништо лошо во тоа да си слаба, но јас не се чувствував пријатно. Немав момче до мојата 21. година. Вежбањето целосно ми го промени животот и самодовербата“ – вели популарната девојка.

Аманда Ли Аманда Ли

„Разновидноста е многу важна кога вежбаш редовно. Обидете се да ја менувате рутината секојпат кога вежбате“ – советува Аманда.

Аманда Ли Аманда Ли

Вежби за совршено обликуван задник

1. Чучнување со страничен удар

По 25 повторувања на секоја страна.

Аманда Ли

2. Мост кој се ниша

25 повторувања

Аманда Ли

3. Чучнувања со пулсирање

25 повторувања

Аманда Ли

4. Школки

По 25 повторувања на секоја страна.

Аманда Ли

5. Школки во висина

По 25 повторувања на секоја страна.

Аманда Ли

6. Магарешки удари со исправена нога

По 25 повторувања на секоја страна. На последното повторување, пулсирајте по 15 пати.

Аманда Ли

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?