5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај

5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај

Како една од најпознатите фитнес блогерки, Емили Скај постојано им нуди на своите следбеници вежби кои ќе им помогнат да си го трансформираат телото.

35-годишната Instagram ѕвезда сподели 5 ефективни вежби за поцврст задник, за кои е потребен само ластик за вежбање.

Ластиците за вежбање сè почесто се употребуваат за време на тренинзите, бидејќи ги отежнуваат движењата и со тоа помагаат за побрзо тонирање на мускулите и забрзување на процесот на согорување на масти.

Направете 2-3 серии со по 10-12 повторувања на секоја од вежбите.

1.

Емили Скај

2.

Емили Скај

3.

Емили Скај

4.

Емили Скај

5.

Емили Скај

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1322 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.