5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај

5 вежби со ластик за цврст задник од фитнес ѕвездата Емили Скај

Како една од најпознатите фитнес блогерки, Емили Скај постојано им нуди на своите следбеници вежби кои ќе им помогнат да си го трансформираат телото.

35-годишната Instagram ѕвезда сподели 5 ефективни вежби за поцврст задник, за кои е потребен само ластик за вежбање.

Ластиците за вежбање сè почесто се употребуваат за време на тренинзите, бидејќи ги отежнуваат движењата и со тоа помагаат за побрзо тонирање на мускулите и забрзување на процесот на согорување на масти.

Направете 2-3 серии со по 10-12 повторувања на секоја од вежбите.

1.

Емили Скај

2.

Емили Скај

3.

Емили Скај

4.

Емили Скај

5.

Емили Скај

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2138 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?