3 вежби за тонирани нозе од фитнес ѕвездата Аманда Биск
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 3 вежби за тонирани нозе од фитнес ѕвездата Аманда Биск

3 вежби за тонирани нозе од фитнес ѕвездата Аманда Биск

Аманда Биск е популарна фитнес ѕвезди на Instagram, која ја следат повеќе од половина милион лица. Поранешната атлетичарка од Австралија, која ја прекина својата успешна кариера во скок со стап поради хроничен умор, редовно им дозволува на своите обожаватели да ѕирнат во нејзините тренинзи и со нив споделува вежби за фит изглед.

Аманда Биск Аманда Биск

Покрај тоа што е фитнес и јога инструкторка, Биск соработува и со брендови како што е H&M и инспирира со своите здрави оброци. Вежбите на Биск за нозе ги активираат сите мускули на долните екстремитети и помагаат за подобрување на балансот, координацијата и техниката на вежбање.

Доаѓа топлата сезона, па тонирајте ги вашите нозе за да ги носите кратките летни фустанчиња и панталони со самодоверба.

Тренингот се состои од 5 серии:

Вежба број 1

Направете ја првата вежба 20 пати, кревајќи ја десната нога, а потоа направете 20 повторувања со левата.

Аманда Биск

Вежба број 2

Направете 20 повторувања или 20 скока (по 10 на секоја страна).

Аманда Биск

Вежба број 3

Жабините скокови повторете ги 20 пати за да ја завршите и последната вежба.

Аманда Биск

Еве дополнителни вежби од профилот на Аманда:

A video posted by Amanda Bisk (@amandabisk) on

A video posted by Amanda Bisk (@amandabisk) on

A video posted by Amanda Bisk (@amandabisk) on

Доколку ви е потребна инспирација за да бидете физички активни, Аманда несомнено може да ви ја даде со своите фотографии на популарната социјална мрежа.

Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск Аманда Биск

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.