Згодни на плажа: Ефективни вежби за атрактивни стомачни и нозе од фитнес ѕвездата Кејла Ицинес
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Згодни на плажа: Ефективни вежби за атрактивни стомачни и нозе од фитнес ѕвездата Кејла Ицинес

Згодни на плажа: Ефективни вежби за атрактивни стомачни и нозе од фитнес ѕвездата Кејла Ицинес

Со 7 милиони следбеници на Instagram, Кејла Ицинес е вистинска фитнес ѕвезда која е заслужна за трансформирањето на телата на илјадници девојки. Младата Австралијка се прослави со вежбите за идеално бикини тело, односно програмите „Bikini Body Guides“.

Кејла Ицинес

За оформувањето на згодни нозе и стомачни мускули, Кејла предлага едноставни вежби кои даваат одлични и брзи резултати, а кои можете да ги правите во удобноста на вашиот дом.

Вежби за стомак

Златната бројка за овие вежби е 15. Направете по 15 повторувања и ќе бидете готови за само 7 минути.

Кејла Ицинес Кејла Ицинес Кејла Ицинес Кејла Ицинес Кејла Ицинес Кејла Ицинес Кејла Ицинес

Вежби за нозе

24 повторувања (по 12 на страна)

Кејла Ицинес

24 повторувања (по 12 на страна)

Кејла Ицинес

15 повторувања

Кејла Ицинес

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8550 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.