За фит изглед: Тренирајте дома со убавата фитнес блогерка Криси Чела
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » За фит изглед: Тренирајте дома со убавата фитнес блогерка Криси Чела

За фит изглед: Тренирајте дома со убавата фитнес блогерка Криси Чела

Криси Чела секојдневно инспирира милиони жени да ја пронајдат својата внатрешна сила и да се стремат кон фит и атрактивен изглед.

25-годишната блогерка, родена во Албанија, го започнала своето фитнес патување пред околу шест годни, а веќе е интернет сензација со повеќе од 2 милиони следбеници. Криси има и своја апликација наречена „Tone & Sculpt“.

„Поминував низ тежок период на личен план и знаев дека морам да направам промена за да се чувствувам посилна физички и ментално. Кога започнав, немав претстава што правам, но се едуцирав и открив дека можам да се стремам да одам подалеку од она на што мислев дека сум способна“ – вели таа за да ги инспирира жените кои се на почетокот од нивното фитнес патување.

Еве дел од тренинзите кои ги предлага Чела за домашни услови. Доколку немате тегови, секогаш можете да користите шишиња со вода.

Интензивен кардио тренинг

Направете по 30 повторувања од секоја вежба во 5 серии.

Интензивен кардио тренинг 2

Тренинг на каучот

Предизвик за обликување на задникот

Предизвик за обликување на стомачните мускули

Секоја вежба се повторува 60 секунди, по што следува 60 секунди пауза. Направете 2 серии.

Предизвик од 500 повторувања за стомачните мускули

Вежби за обликување на долниот дел од телото

Вежби за обликување на горниот дел од телото

Направете по 20 повторувања од секоја вежба во 4 серии.

Интензивен тренинг за горниот дел од телото

Вежби за обликување на целото тело

Вежби за грб

Вежби за трицепс

Истегнување

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.