ВИДЕО: Тренирајте како ангелите на Victoria’s Secret
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » ВИДЕО: Тренирајте како ангелите на Victoria’s Secret

ВИДЕО: Тренирајте како ангелите на Victoria’s Secret

Ревиите на Victoria’s Secret имаат моќ да хипнотизираат не само со ангелските креации, туку и со тонираните ангели. Привлечните тела на манекенките, дефинирани со издолжени мускули, се инспирација за секоја жена.

Имате желба да го подобрите својот изглед? Прекрасните Алесандра Амбросио, Ерин Хедертон и Кендис Сванапул заедно со тренерот Џастин Гелбенд ќе ви помогнат да ги направите првите чекори.

Алесандра, Ерин и КендисАлесандра, Ерин и Кендис

Ангелите оваа година споделија како се подготвуваат пред најголемото шоу за долна облека. Во следните видеа ќе најдете вежби за јадрото на телото, рацете, нозете и задникот, како и кардио вежби и комплетен тренинг за целото тело кој можете да го правите каде било.

Не се лажете, вежбите изгледаат многу полесни отколку што навистина се.

Вежби – прв дел

Вежби за јадро

Предложените вежби ќе ви помогнат да ги зацврстите стомакот, задникот, долниот дел на грбот и карличните мускули.

Вежби за задник

Вежби за нозе

Вежби за раце

Кардио

Џет сет вежби за целото тело без фитнес опрема

Не заборавајте дека од секоја вежба треба да направите по 10-15 повторувања.

Вежби – втор дел

Дополнително, можете да го обликувате своето тело со вежбите на Мајкл Олаџиде, покажани од заводничката Дауцен Крус.

Вежби за секси задник

Вежби за секси нозе

Вежби за секси раце

Вежби за секси јадро

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5900 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.