Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово

Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово

Зацврстувањето на стомакот знае да биде мачен и здодевен процес ако заглавите во монотона рутина која гравитира околу класичните вежби за стомачни мускули.

За набрзо да се гордеете со фит изглед и тониран стомак, разнообразете ја вашата фитнес програма со вежбите на инструкторката Астрид Свон, која ги обликува телата на многу славни личности.

Астрид Свон

Секоја од вежбите правете ја по 30 секунди, а целата серија вежби повторете ја 4 пати. За последната вежба искористете шише со вода или тег од 2 килограми.

Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4469 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.