Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово

Вежби за цврст стомак и дефинирани мускули со кои ќе се гордеете летово

Зацврстувањето на стомакот знае да биде мачен и здодевен процес ако заглавите во монотона рутина која гравитира околу класичните вежби за стомачни мускули.

За набрзо да се гордеете со фит изглед и тониран стомак, разнообразете ја вашата фитнес програма со вежбите на инструкторката Астрид Свон, која ги обликува телата на многу славни личности.

Астрид Свон

Секоја од вежбите правете ја по 30 секунди, а целата серија вежби повторете ја 4 пати. За последната вежба искористете шише со вода или тег од 2 килограми.

Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон Астрид Свон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?