Вежби за обликување на телото од атрактивната Колумбијка Силвана Араухо
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежби за обликување на телото од атрактивната Колумбијка Силвана Араухо

Вежби за обликување на телото од атрактивната Колумбијка Силвана Араухо

Силвана Араухо веќе три години неуморно работи за да изгради мрежа од 1 милион следбеници на Instagram.

Колумбиската фитнес ѕвезда покажува вежби и дава совети за исхрана, кои лично нејзе ѝ помагаат да го одржи телото во завидна форма.

27-годишната девојка од Картахена ќе ве мотивира да станете од креветот и веднаш да започнете да се потите.

Силвана Араухо

Вежби за цврсти стомачни мускули

Вежби за обликувани нозе и бутови

Вежби за активирање на мускулите на целото тело

Вежби за грб и трицепси

Вежби за зацврстување на мускулите на горниот дел од телото

Силвана Араухо Силвана Араухо

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10181 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.