Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret

Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret

Џасмин Тукс, Жозефин Скривер и Марта Хант се од новата генерација ангели на Victoria’s Secret. Непосредно пред големото шоу на брендот, познатите модели споделија ефективни вежби за обликување на задникот и рацете.

Вежби за задник

Секоја од вежбите повторете ја 20 пати со едната нога, а потоа пулсирајте 20 пати пред да преминете на другата нога.

Вежби Вежби Вежби Вежби

Целосниот тренинг на Џасмин Тукс и Жозефин Скривер:

Вежби за раце

Направете 3 серии со по 10 повторувања.

Вежби

Направете 2 серии со по 10 повторувања на секоја рака.

Вежби

Повторете ја вежбата по 10 пати на секоја страна.

Вежби

Направете 2 серии со по 10 повторувања на секоја страна.

Вежби

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18693 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?