Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret

Вежби за обликуван задник и тонирани раце од ангелите на Victoria’s Secret

Џасмин Тукс, Жозефин Скривер и Марта Хант се од новата генерација ангели на Victoria’s Secret. Непосредно пред големото шоу на брендот, познатите модели споделија ефективни вежби за обликување на задникот и рацете.

Вежби за задник

Секоја од вежбите повторете ја 20 пати со едната нога, а потоа пулсирајте 20 пати пред да преминете на другата нога.

Вежби Вежби Вежби Вежби

Целосниот тренинг на Џасмин Тукс и Жозефин Скривер:

Вежби за раце

Направете 3 серии со по 10 повторувања.

Вежби

Направете 2 серии со по 10 повторувања на секоја рака.

Вежби

Повторете ја вежбата по 10 пати на секоја страна.

Вежби

Направете 2 серии со по 10 повторувања на секоја страна.

Вежби

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.