Вежбајте дома: Инспирирајте се од популарната фитнес блогерка Лиса
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежбајте дома: Инспирирајте се од популарната фитнес блогерка Лиса

Вежбајте дома: Инспирирајте се од популарната фитнес блогерка Лиса

Додека седиме дома и во неможност да тренираме во фитнес центар, на сите добро би ни дошол енергичен тренинг во домашни услови.

Лиса Ленсфорд нуди инспирација за вежби кои можете да ги правите дома и кои не бараат фитнес опрема. Но, едно е нешто е потребно – желба. Лиса ја добила таквата желба во 2015 година, кога започнала да вежба со тегови за да ја промени тенката фигура и брзо си го променила изгледот. Таа започнала да споделува тренинзи и совети со своите фанови на Instagram и брзо стана една од најпопуларните фитнес блогерки.

Лиса Ленсфорд

Замислете како сакате да изгледа вашето тело во бикини ова лето и веднаш ќе добиете мотивација да скокнете од креветот и да започнете да тренирате. Заслужувате да излезете од периодот на изолација подобри и попривлечни.

Вежби за стомачните мускули и јадрото

Вежби за задник

Вежби за нозе

Вежби за грб

Вежби за раце

Вежби за растегнување

Вежби со висок интензитет за „топење“ калории

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1770 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.