Без фитнес опрема: Ефективни вежби за зацврстување на стомакот и подигнување на задникот
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Без фитнес опрема: Ефективни вежби за зацврстување на стомакот и подигнување на задникот

Без фитнес опрема: Ефективни вежби за зацврстување на стомакот и подигнување на задникот

Копнеете да го усовршите телото и да ги зацврстите најпроблематичните зони – стомакот и задникот? Вежбите на Стефани Петручио се идеално решение.

Издвојте си малку време и испробајте ги ефективните движења кои ќе ви донесат рамен и цврст стомак и подигнат задник.

За да ги практикувате вежбите на успешната инструкторка, која вели дека секој сам си се дизајнира себеси, неопходни ви се само желба за активирање на мускулите, крпа и мало шише со вода.

Секоја од вежбите повторувајте ја по 1 минута.

Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби Вежби ВежбиЗад коленото поставете мало шише со вода. Вежби Вежби

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6030 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?