Активни дома: Вежби за целото тело за кои ви се потребни само чорапи
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Активни дома: Вежби за целото тело за кои ви се потребни само чорапи

Активни дома: Вежби за целото тело за кои ви се потребни само чорапи

Не дозволувајте долгиот престој дома да влијае негативно на вашата фигура. Не ви е потребна никаква опрема за да го зацврстувате и обликувате телото.

Кирсти Годсо предлага вежби кои можете да ги правите дома, а за кои ви е неопходно да имате само чорапи и мазен под.

Направете по 8 повторувања. Доколку сте во добра кондиција, преминете и на втора серија од сите вежби.

1.

Кирсти Годсо

2.

Кирсти Годсо

3.

Кирсти Годсо

4.

Кирсти Годсо

5.

Кирсти Годсо

За понапредните, Кирсти нуди и покомплексни тренинзи:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.