„Señorita“, „Shape of You“... Обликувајте го телото во ритамот на актуелните музички хитови
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » „Señorita“, „Shape of You“... Обликувајте го телото во ритамот на актуелните музички хитови

„Señorita“, „Shape of You“... Обликувајте го телото во ритамот на актуелните музички хитови

Меди Лимбурнер е категорична дека вежбањето треба да ви биде забавно. Познатата YouTube и Instagram ѕвезда создаде вежби за зацврстување на целото тело во ритамот на едни од најголемите актуелни хитови.

„Señorita“ од Камила Кабејо и Шон Мендес, „Shape of You“ од Ед Ширан, „Never Really Over“ од Кети Пери, „Wow“ од Пост Малоне, „Boyfriend“ од Аријана Гранде и Social House… Расчистете малку простор околу себе и започнете да се потите:

Вежби за активирање на мускулите од целото тело

Вежби за тонирани стомачни мускули

Вежби за црсти нозе и подигнат задник

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.