35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело

35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело

Посакувате да внесете нова динамика во вежбањето во домашни услови? Никол Мекфирсон ќе ве мотивира да се раздвижите и да го зацврстите телото со пилатес тренинг.

Инструкторката од Сиднеј, која стои зад YouTube каналот „Move With Nicole“, создаде 35-минутно видео кое таргетира различни мускулни групи.

Потребна ви е само подлога и желба за фит изглед, па не одложувајте го вежбањето и започнете:

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4032 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.