35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело

35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело

Посакувате да внесете нова динамика во вежбањето во домашни услови? Никол Мекфирсон ќе ве мотивира да се раздвижите и да го зацврстите телото со пилатес тренинг.

Инструкторката од Сиднеј, која стои зад YouTube каналот „Move With Nicole“, создаде 35-минутно видео кое таргетира различни мускулни групи.

Потребна ви е само подлога и желба за фит изглед, па не одложувајте го вежбањето и започнете:

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 5796 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.