Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 15-минутни вежби за фигура „песочен часовник“

15-минутни вежби за фигура „песочен часовник“

Тенок струк и заоблен задник е фитнес целта на многу од нас. А за да ја достигнете привлечната фигура „песочен часовник“, ќе ви помогнат вежбите на Мери Браун.

15-минутниот тренинг најмногу се фокусира на мускулите на јадрото на телото, како и задникот и нозете.

Користењето на тегови за нозе е опционално.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.