15-минутен тренинг за тенка половина и заоблен задник
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 15-минутен тренинг за тенка половина и заоблен задник

15-минутен тренинг за тенка половина и заоблен задник

Заборавете на изговорот „немам време“. Доволно е да инвестирате само 15 минути дневно во обликување на телото и резултатите нема да изостанат.

Кратките тренинзи на Клои Тинг се ултра популарни, бидејќи синтетизираат вежби кои се многу ефективни.

Во видеото е прикажана серија вежби за кои не се потребни никакви фитнес реквизити, а кои ги таргетираат мускулите во средишниот дел на телото и задникот.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6788 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.