Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 15-минутен пилатес тренинг на ѕид за топење на мастите, наменет и за почетници

15-минутен пилатес тренинг на ѕид за топење на мастите, наменет и за почетници

Планирате да внесете физичка активност во вашето секојдневие? Или пак можеби сакате да ја зачините вашата фитнес рутина со новитети?

Пилатес на ѕид е ефективен начин да го зајакнете вашето тело, да станете пофлексибилни и да си ги тонирате стомачните мускули во вашиот дом. Користејќи го ѕидот, можете да се фокусирате на специфична мускулна група и да ги тонирате посакуваните делови од телото.

Џена Колинс е фитнес инструкторка која склопи 15-минутен пилатес тренинг на ѕид кој можат да го прават и почетници.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14378 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.