Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » 15-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело без многу потење

15-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело без многу потење

Сакате вежби кои се нежни за зглобовите, нема да ве препотат, а сепак ќе имаат зацврстувачки ефект на целото тело?

Фитнес ѕвездата Памела Рaјф креираше пилатес рутина со која релаксирано ќе се движите кон целта за завидна вита фигура.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.