Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура

Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура

Адријана Лима, ангелот со најдолг стаж во Victoria's Secret, неспорно изгледа фантастично. Па, кога 36-годишната Бразилка споделува совети и вежби за фит фигура, веднаш го заробува женското внимание.

Заедно со фитнес-експертката Дара Харт, привлечниот модел покажува како тренираат ангелите кога се подготвуваат за спектакуларната ревија.

Видео од тренингот

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“