Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура

Тренирајте како ангел: Адријана Лима покажува вежби за фит фигура

Адријана Лима, ангелот со најдолг стаж во Victoria's Secret, неспорно изгледа фантастично. Па, кога 36-годишната Бразилка споделува совети и вежби за фит фигура, веднаш го заробува женското внимание.

Заедно со фитнес-експертката Дара Харт, привлечниот модел покажува како тренираат ангелите кога се подготвуваат за спектакуларната ревија.

Видео од тренингот

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8548 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.