Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседите
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседите

Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседите

Вивиен Адо им помага на следбениците кои живеат во зграда да вежбаат дома без притоа да им прават врева на соседите на долниот кат.

32-годишната фитнес блогерка склопи ефективни вежби без скокање кои ги тонираат мускулите на целото тело.

Вивиен и нејзиниот сопруг Мајк се основачи на блогот MrandMrsMuscle. Тие досега на Instagram имаат 1,5 милиони следбеници и речиси 1 милион претплатници на YouTube.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.