Сакате тело како на „ангел“ на Victoria's Secret? Алесандра Амбросио покажува вежби кои ги вжештуваат сите мускули
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Сакате тело како на „ангел“ на Victoria's Secret? Алесандра Амбросио покажува вежби кои ги вжештуваат сите мускули

Сакате тело како на „ангел“ на Victoria's Secret? Алесандра Амбросио покажува вежби кои ги вжештуваат сите мускули

Неколку недели пред традиционалата ревија на Victoria's Secret, Алесандра Амбросио се здружи со фитнес иконата Трејси Андерсон за да покаже кои вежби имаат моќ да ви го обликуваат телото како на „ангел“.

36-годишната Бразилка, која е мајка на две деца, повеќе од една деценија ја има титулата ангел на Victoria's Secret, што подразбира постојано да е во топ форма.

Погледнете 30-минутен тренинг со Алесандра кој ќе ги вжешти сите ваши мускули:

Видео од тренингот

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8797 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.