Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Подгответе се за на плажа! Вежби за зацврстување на задникот за кои ви е потребен само ластик

Подгответе се за на плажа! Вежби за зацврстување на задникот за кои ви е потребен само ластик

Кој не сака да изгледа добро на плажа? Летото е пред нас, па многу фитнес инструктори постојано нè охрабруваат и мотивираат да тренираме за да изгледаме фит и привлечно во костим за капење.

Меѓу нив е и Каролин Гирван, YouTube ѕвезда и мајка на две деца, која постојано креира фитнес видеа за да им помогне на своите следбеници потполно бесплатно да го обликуваат своето тело и да го достигнат посакуваниот изглед. Каналот на 39-годишната фитнес инструкторка го следат повеќе од 3 милиони лица.

Доколку сакате да имате подигнат задник, пробајте го нејзиниот 30-минутен тренинг со ластик за вежбање. Тренингот се состои од 30 вежби од по 50 секунди, меѓу кои има 10 секунди пауза.

Каролин Гирван

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.