За тело како на танчарка: Пилатес тренинг со Џулиен Хаф и блогерката Кејси Хо
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » За тело како на танчарка: Пилатес тренинг со Џулиен Хаф и блогерката Кејси Хо

За тело како на танчарка: Пилатес тренинг со Џулиен Хаф и блогерката Кејси Хо

Блогерката Кејси Хо ја покани Џулиен Хаф да ѝ биде придружба во најновото фитнес видео.

Познатата фитнес инструкторка и славната актерка, пејачка и танчарка покажуваат пилатес вежби за обликување и зацврстување на мускулите на целото тело.

Подгответе се за 20-минутно потење со двете фитнес ентузијастки:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6786 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.