Забава и тренинг во едно: Обликувајте го телото со денс вежби дома
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Забава и тренинг во едно: Обликувајте го телото со денс вежби дома

Забава и тренинг во едно: Обликувајте го телото со денс вежби дома

Меди, позната како MadFit, докажува дека вежбањето може да биде мошне примамлива активност и со своите денс тренинзи привлекува милиони фанови.

Независно дали вежба на музика од 90-тите или на актуелни хитови, таа ги координира движењата со ритамот и внесува голема доза забава во вежбањето.

Без многу припреми, пуштете глас и започнете да го обликувате телото:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1578 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.