Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Домашен тренинг без опрема: 30-минутни пилатес вежби за почетници

Домашен тренинг без опрема: 30-минутни пилатес вежби за почетници

Никол Мекфирсон цели да ги инспирира и поттикне своите следбеници да бидат здрави и физички активни.

Инструкторката од Сиднеј прикажува пилатес вежби за почетници, кои ги активираат мускулите на целото тело, а за кои не ви е потребна никаква опрема.

Погледнете го 30-минутниот тренинг и резервирајте си време од денот кога ќе го практикувате:

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15053 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.