ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс

ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс

Џулиен Мајклс е „виновна“ за трансформирањето на бројни фигури. Успешната инструкторка не го таи големото знаење за обликување и одржување на фит тело, а сè почесто споделува и тренинзи кои се идеални за практикување во домашни услови.

Во 7-минутно видео, таа обедини вежби кои ги раздвижуваат и зацврстуваат мускулите. Доколку сте во добра форма и на крајот на тренингот не се чувствувате изморено, повторете го серијалот вежби 2 до 3 пати.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.