ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс

ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс

Џулиен Мајклс е „виновна“ за трансформирањето на бројни фигури. Успешната инструкторка не го таи големото знаење за обликување и одржување на фит тело, а сè почесто споделува и тренинзи кои се идеални за практикување во домашни услови.

Во 7-минутно видео, таа обедини вежби кои ги раздвижуваат и зацврстуваат мускулите. Доколку сте во добра форма и на крајот на тренингот не се чувствувате изморено, повторете го серијалот вежби 2 до 3 пати.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 501 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.