ВИДЕО: 30-минутен кардио тренинг за топење на калории
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 30-минутен кардио тренинг за топење на калории

ВИДЕО: 30-минутен кардио тренинг за топење на калории

Новогодишните и божиќните празници вообичаено ни влијаат негативно на фигурата, бидејќи уживањето на полните трпези резултира со 2-3 килца плус. Доколку сакате брзо да ги „стопите“, ви предлагаме кардио активност која ќе ви го активира секој мускул на телото.

Тренингот на Рејчел Гулота вклучува и модифицирана верзија на вежбите за почетници.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.