ВИДЕО: 15-минутен тренинг за целото тело од Трејси Андерсон која обликува многу холивудски ѕвезди
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 15-минутен тренинг за целото тело од Трејси Андерсон која обликува многу холивудски ѕвезди

ВИДЕО: 15-минутен тренинг за целото тело од Трејси Андерсон која обликува многу холивудски ѕвезди

Трејси Андерсон е „гуруто“ задолжено за обликување на телата на многу славни личности. Меѓу клиентките на 45-годишната фитнес зависничка се вбројуваат Шакира, Џенифер Лопез, Гвинет Палтроу, Кортни Кокс, Никол Ричи и Кејт Хадсон.

Андерсон сними 15-минутен тренинг за лајфстајл брендот на Палтроу, Goop, со вежби кои можете да ги практикувате во домашни услови.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1756 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.