Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 15-минутен тренинг за атрактивни нозе од кој ќе ви „горат“ мускулите

ВИДЕО: 15-минутен тренинг за атрактивни нозе од кој ќе ви „горат“ мускулите

Сонцето постепено станува посилно и нè потсетува дека наскоро ќе започнат топлите денови во кои ќе носиме поразголена облека. За да се подготвите за кратките шорцеви и фустани, започнете со зацврстување на нозете уште сега.

Фитнес ѕвездата Памела Рајф создаде краток тренинг кој нема да ве испоти, но ќе ви ги активира и најмалите мускулчиња на нозете. За да ги практикувате вежбите, не ви е потребна никаква опрема, само рамен под.

Нема скокање и нема непотребно оптоварување на колената и зглобовите – започнете да ги обликувате нозете без одложување.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.