Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 10-минутен тренинг за цврст и подигнат задник

ВИДЕО: 10-минутен тренинг за цврст и подигнат задник

Задникот е можеби најпроблематичниот дел од женското тело кога станува збор за обликување на фигурата. За да ги активираме и зацврстиме мускулите на оваа регија, фитнес ѕвездата Софи ван Остенбруг предлага брз тренинг.

Фит девојката од Амстердам создаде 10-минутна серија од вежби кои ќе ви помогнат да имате топчест и подигнат задник, без да користите каква било фитнес опрема.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15052 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.