ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

Според Ана Рендерер, сè што ви е потребно за тонирање на телото се наоѓа токму во вашиот дом.

Познатата фитнес зависничка предлага вежби за зацврстување на мускулите за чија реализација можете да побарате „помош“ од вашиот кауч и една перница, а секако, мотивацијата е задолжителна.

Обликувајте го телото без посебна подготовка со ефективните вежби кои ќе ви одземат само 10 минути:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 883 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?