ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

ВИДЕО: 10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

Според Ана Рендерер, сè што ви е потребно за тонирање на телото се наоѓа токму во вашиот дом.

Познатата фитнес зависничка предлага вежби за зацврстување на мускулите за чија реализација можете да побарате „помош“ од вашиот кауч и една перница, а секако, мотивацијата е задолжителна.

Обликувајте го телото без посебна подготовка со ефективните вежби кои ќе ви одземат само 10 минути:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“