ВИДЕО: Тренинг за стегнати нозе од ангелите Жозефин Скривер и Џасмин Тукс
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Тренинг за стегнати нозе од ангелите Жозефин Скривер и Џасмин Тукс

ВИДЕО: Тренинг за стегнати нозе од ангелите Жозефин Скривер и Џасмин Тукс

Жозефин Скривер и Џасмин Тукс, кои беа дел од последната генерација ангели на Victoria’s Secret, се впуштија во заеднички фитнес предизвик.

Убавиците го создадоа проектот JOJA и споделуваат совети и вежби за подобро здравје и атрактивна фигура.

Најновиот тренинг од славните модели е фокусиран на нозете. Вежбите траат само 10 минути, а за нив не е потребна опрема.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.