ВИДЕО: Забавно вежбање со партнер/ка за топење на масти
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Забавно вежбање со партнер/ка за топење на масти

ВИДЕО: Забавно вежбање со партнер/ка за топење на масти

Вежбањето секогаш е поинтересно со придружба. Заемното мотивирање и активирањето на компетитивниот дух можат многу полесно да ве одведат до посакуваната фигура.

Две девојки покажуваат дека за само 15 минути можете да го забрзате срцето, да се препотите, да стопите масти и да ги зацврстите мускулите. Најдоброто е што вежбите се за партнери, а тоа гарантира забавен тренинг.

Погледнете го тренингот на Аманда и Меди:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6808 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“