ВИДЕО: Ефективни тренинзи од Клои Тинг, YouTube ѕвездата која трансформира илјадници тела
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Ефективни тренинзи од Клои Тинг, YouTube ѕвездата која трансформира илјадници тела

ВИДЕО: Ефективни тренинзи од Клои Тинг, YouTube ѕвездата која трансформира илјадници тела

Милиони лица ја следат на YouTube, а илјадници можат да се пофалат со поатрактивна фигура благодарение на нејзините предизвици со вежби. Клое Тинг со причина има огромна база на фанови.

34-годишната вљубеничка во вежбањето е доказ дека за одржување на фит тело не е потребна комплексна фитнес опрема, туку само желба за самоподобрување.

Заборавете на изговорите, изберете си тренинг и преземете конкретни чекори кон подобар изглед и поздраво тело.

Стомачни мускули за 2 недели

10-минутни вежби за рамен стомак

15-минутни вежби за целото тело без врева за соседите

Тенка половина и заоблен задник

Вежби за горниот дел од телото и рацете

За тенок струк

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.